Jeśli portfel znajduje się w kieszeni ubrań

3

Wiele współczesnych dzieci ma już umiejętności komunikowania się z pieniędzmi, nawet w okresie przedszkolnym, ale częściej zdarzało się to pod nadzorem rodzicielskim. Ale nadchodzi czas szkolny i dziecko potrzebuje pieniędzy, dlatego powinien wiedzieć:

* gdzie je przechowywać;

* jak prawidłowo ich używać;

* jak nie stracić pieniędzy.
Jak nauczyć dziecko, aby nie stracić pieniędzy?

– Zakup portfela dziecięcego.

Kieszonkowe pieniądze nie powinny być „wepchnięte” do kieszeni, więc musisz nauczyć dziecko, jak prawidłowo korzystać z portfela. Kupując portfel, skontaktuj się z dzieckiem w sprawie jego danych zewnętrznych. Ale zwróć też uwagę, że portfel nie powinien być nieporęczny, z wieloma oddziałami, ponieważ będzie się mieścił w małych działach.

Zwykle wystarczy mały, cienki portfel z zamkiem błyskawicznym, aby w nim umieścić małe drobiazgi. Taki portfel zmieści się w każdej kieszeni i przegródce teczki lub plecaka.

– Gdzie umieścić portfel.

Jeśli dziecko woli nosić portfel w szkolnej torbie, to komora powinna być wewnętrzna i zapinana na zamek. Rodzice muszą skupić uwagę dziecka, aby zawsze wkładał portfel w jedno miejsce, które będzie „domem” dla portfela. Więc dziecko zawsze będzie wiedzieć, gdzie są pieniądze.

Jeśli portfel znajduje się w kieszeni ubrań, kieszeń powinna mieć górną klapkę na guziki lub zamek błyskawiczny. Nigdy nie musisz używać tylnych kieszeni dżinsów do przechowywania portfela. To miejsce jest jak sprawdzanie złodziei.

Jeśli dziecko nalega na tylne kieszenie, powinny one być na klamrze i przykryte ubraniami. Oczywiście najlepszą opcją są przednie kieszenie w spodniach lub spódnicy.

Rodzice muszą jasno wyjaśnić dziecku, dlaczego nie można zostawić pieniędzy w kurtce, która wisi na wieszaku. Te pieniądze mogą być używane przez nieznajomych. Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, wszystko cenne i koniecznie portfel muszą zostać przeniesione do teczki lub kieszeni, które zabiorą ze sobą.

– Liczbę i miejsce przechowywania pieniędzy, musisz zachować w tajemnicy.

Aby nie prowokować obcych dzieci i nie stwarzać precedensu, naucz dziecko, aby zachowywało w tajemnicy wszystko, co dotyczy jego (i rodziny) pieniędzy. Lepiej rozważać i patrzeć na banknoty w domu, aby nie przyciągać uwagi innych ludzi.