Kiedy i jakie zasady dotyczące etykiety

4

Naucz dziecko, jak korzystać z pieniędzy, nie zapominając o poddaniu się.

Aby to zrobić, możesz skorzystać z gry, ponieważ dziecko, które zaczyna komunikować się z pieniędzmi, szybko zrozumie wiele niuansów.

Naucz dziecku właściwą komunikację ze sprzedającym, możliwość zatrzymania się w kolejce, obliczenia kosztu towaru i wynikających z niego zmian. Zwróć szczególną uwagę, nie zapomnij wziąć równowagi (zmiany) pieniędzy od sprzedawcy. Płacenie za towary, nie musisz być rozpraszany przez obce rozmowy. Poinformuj go o nakazie zapłaty za towar.

Na początku spróbuj delikatnie kontrolować dziecko, pytając:

– co kupiłem,

– co dało pieniądze

– ile otrzymanych zmian itp.

Pamiętaj, że właściwa nauka rodzicielska pomoże dziecku nie stracić pieniędzy w szkole.

Prawidłowe zachowanie dziecka zależy w dużej mierze od pragnienia rodziców, aby zapewnić mu odpowiednie wykształcenie i przyzwyczaić go do niezbędnej etykiety. Jeśli sami rodzice nie posiadają tej wiedzy i nie obchodzi ich, jak ich dziecko będzie się zachowywało w społeczeństwie własnego gatunku, wtedy dziecko może dorastać niegrzecznie, źle wychowane, z którym nikt nie chce być przyjaciółmi i komunikować się.

Z czasem brak umiejętności etykiety może wpłynąć na jego zdolność do nawiązywania przyjaźni, życia w zespole i rodzinie.
Kiedy i jakie zasady dotyczące etykiety trzeba kształcić swoje dziecko?

Im szybciej zaczniesz przestrzegać zasad etykiety dla dziecka, tym szybciej się ich nauczy. Według psychologów najlepszy czas na to jest, gdy dziecko zaczyna mówić. Znajomość etykiety nabytej w dzieciństwie stanie się integralną częścią charakteru dziecka i będzie mu towarzyszyć przez całe życie.

Rozpocznij naukę, ucząc się słów „proszę” i „dziękuję”. Kiedy dziecko zaczyna jeść we wspólnym stole lub już płynnie łyżką i widelcem, możesz nauczyć się podstawowych zasad dotyczących zachowania podczas posiłku.

Rodzice muszą zademonstrować właściwe zachowanie własnym przykładem, wtedy dziecko szybko nauczy się wszystkiego.

Rodzice muszą pamiętać, że dobre maniery to nie tylko:

– umieć umiejętnie posługiwać się nożem i widelcem;

– używaj serwetki, nie rękawa;

– żucie jedzenia, zamykanie ust,

ale także szacunek dla innych.