Nadal ma do ostatniego wielkiego tytułowego czekania

Bratysława. Wydaje się, że po turnieju mistrzów byłaby kompletna top tenis przynieść David Ferrer Jo-Wilfried Tsonga. Pierwszy nie daje szans na numer jeden na świecie Novak Djokovic i drugi raz w czwartek okazało Rafaela Nadala dolin w walce o awans do półfinału. Rafaela Nadala sezon

l Australian Open – ćwierćfinały, Roland Garros – zwycięzca, Wimbledon i US Open – finał. Wygrał turnieje w Barcelonie i Monte Carle

L z napędem pchnął Novak Djokovic.

l Mecz Bilans 66:13

gracz francuski tenis dręczony już w pierwszym meczu w londyńskiej O2 Arena Roger Federer.

przeciw Nadal wykazały wszystkie zalety. W ciężkich nerwów bojowych miał przewagę i zdominowana decydujący trzeci set.Prawie idealny wydajność

„Grałem wielkiego tenisa, jestem z niego zadowolony. To było prawie idealne dopasowanie z mojej strony. Grałem agresywny i wystarczająco trudne, nie pozwól Rafa presji „Tsonga powiedział gazecie L Equipe.

„Nie grałem dobrze. Aby wygrać jak trzeba coś ekstra, aby pokazać, co się mylę. Tak, on zasłużył na wygraną, grał świetnie, „przyznał hiszpańskiego Southpaw oficjalnego turnieju.

Nadal znów musi czekać na jednym z ostatnich wielkich tytułów. Światowy numer dwa wygrał wszystkie cztery Wielkich slams, olimpiady i triumfował w większości turniejów i kategorii Masters.

tytuł w turnieju Champions Nim jednak pozostaje nieuchwytny. W ciągu pięciu lat dostał się do finału tylko raz. W ubiegłym roku pokonał Federera w nim.W sumie dziewiętnastu zdobył tylko dziewięć meczów.

Statystyki potwierdzają, że hala jest Majorki robi najmniej. W nim, nie tyle do korzystania z siły jego forehands liftovaných. Doskonale Federer pokazał mu, że wrócił Wszystkie próby szybkich ciosów i wyeliminować Španielova szybkich nóg.

Dwadzieścia pięć Nadal nie pomogło nawet dłuższy odpoczynek, który postawił stopę na mistrzów turniejowych. „Byłem szczęśliwy jak ćwiczyłem ostatnie trzy tygodnie, ale niestety to nie wystarczyło, aby zapasy dobry rytm”, powiedział Reuterowi. Wystarczy dominują na glinie

Po roku 2010, w którym można kontrolować trzy Wielkich slams i wyraźnie zdominowany rankingi, przyszedł mniej vydarená sezonie. Nadal dominuje tylko na glinie.Wygrał turniej Roland Garros w Monte Carle i Barcelonie.

Na Wimbledon i US Open wygrywając aż do finału. W nie był wystarczająco dla wielkiego ról Novak Djokovic.

„Koniec roku był trudny dla mnie. Jestem przeżywa najlepszy okres. Gdy jesteś w górę, czasem w dół. To może być już mówić o przyczynach, ale po prostu nie ma takiej formy jak kiedyś i byłem jeszcze bardziej zmęczony, „powiedział dziesięciokrotny mistrz Grand Slam.

Nadal nie pomogło jego bezlitosny charakter sądu. Mecz z Tsongom zepchnięte na trzecim secie, ale Francuz nie mogła złamać. Według jego własnych słów, chce teraz, aby lepiej przygotować się do Australian Open. Przed nim czeka na początku grudnia Davis Cup finału przeciwko Argentynie w Sewilli.

„W meczach z Argentyną był przestraszony.Jednak zagramy na glinie, która daje mi więcej czasu na grę i jest mi łatwiej. Z drugiej strony, mamy świetny zespół i kapitan może wybrać innego zawodnika w meczach, które mogą w pełni reprezentują mnie, „stwierdził najlepszy tenisista kort historii.